Setkání s 71.mechanizovaným praporem "sibiřským"

02.09.2019

Dne 30.8.2019 jsme měli možnost setkat se s pplk. gšt.Ing. Petrem Blechou, velitelem 71.mechanizovaného praporu v Hranicích. Při velmi příjemném setkání jsme ho seznámili s činností Nadačního fondu Ozbrojených složek ČR.

Setkání byl také přítomen J.F., který byl v roce 2016 při výkonu služby těžce tělesně zraněn. "Seznamuji se s nejrůznějšími případy čerpání nadační pomoci. U většiny z nich se setkávám s neuvěřitelnou bojovností a snahou se jakýmikoliv způsoby vyrovnat s novou, mnohdy těžkou životní situací. U J.F. mě i přes tak těžký případ zranění ohromil životní nadhled, pozitivní přístup a naprosto nové cesty životem, které si po náročné rehabilitaci sám vybírá a určuje. Od plavání, přes snowboard až po cyklistiku, kde se snaží své vědomosti dál předávat dětem. Působí také jako místostarosta své obce a posledním ročníkem studuje vysokou školu," říká Tereza Knihová, zakladatelka Nadačního fondu Ozbrojených složek ČR. 

J.F. jsme pod darovací smlouvou 3/2019 poskytli nadační příspěvek ve výši 10.000,-Kč na rehabilitační plavání, které také formuje jeho novou závodní kariéru. Tento příspěvek pochází od Jany Černochové, předsedkyně obranného výboru, která trvale podporuje náš nadační fond.