Setkání s 71.mechanizovaným praporem a Jiřím F.

27.07.2020
Dnešní den patřil setkání s Jiřím F., který je v naší nadační rodině druhým rokem. V roce 2016 došlo v jeho životě k velkému zvratu. Na vojenském újezdu Libavá během nočních střeleb zasáhlo bojové vozidlo pěchoty další vůz a Jirka utrpěl velmi těžká zranění s trvalými následky. Po zásahu "bévépéčka" z třicetimilimetrového kanónu přišel o pravý bérec a levou ruku, utrpěl zástřely na zádech a došlo také k poškození orgánů v dutině břišní. Podrobil se náročným operacím a dlouhodobé rehabilitaci, po kterých se vrátil do života s neobvyklým odhodláním. 


Osobně je pro mě Jiří velkou inspirací a bojovníkem s velkým srdcem. Kromě skromnosti sobě vlastní mimo jiné na sobě neuvěřitelně pracuje, studuje na olomoucké fakultě tělesné výchovy, podílí se na vzdělávání mládeže a závodně plave za Sportovní klub Kontakt Brno. Máme opět tu čest poskytnout mu finanční příspěvek ve výši 15.000,- Kč na rehabilitační plavání.


Děkuji za velmi příjemné setkání zástupcům 7. mechanizované brigády v Hranicích panu plukovníku Petru Blechovi a vrchnímu praporčíku Aleši Machálkovi a zástupci 71. mechanizovaného praporu mjr. Ing. Martinu Krči. 


71. mechanizovaný prapor je součástí pozemních sil AČR a vyznačuje se vysokým stupněm pohotovosti, vysokou pohyblivostí a palebnou silou, schopností rychlých přesunů na různé vzdálenosti, navíc částečnou schopností přepravy vzduchem a možností plnění zvláštních úkolů.


DĚKUJEME ZA VAŠI OBĚTAVOU ČINNOST PRO NAŠI VLAST....

Tereza Knihová