Radovan R. odmítl nadační příspěvek ve prospěch sbírky pro padlé vojáky v Afgánistánu

16.08.2018

Radovan R. sloužil u Policie České republiky 25 let. V jihomoravském kraji působil jako vedoucí oddělení silničního dohledu. V loňském roce ho postihla za volantem služebního BMW ruptura aneurysmatu, jejíž důsledkem auto havarovalo. Lékaři mu zachránili život, téměř tři měsíce strávil v nemocnici a nyní se nachází v dlouhodobě náročné a bolestné rehabilitaci. Pan Raich je po roce a třech měsících od nehody stále upoután na invalidní vozík. 

16.srpna jsem měla možnost se osobně setkat s rodinou R., kterým jsem nabídla za Nadační fond Ozbrojených složek ČR finanční příspěvek ve výši 4.500,-Kč na specialní rehabilitační procedury, jenž mají léčebně podpořit plné obnovení chůze a opět rozvinout celkovou svalovou pamět. Naprosto překvapená a ohromená jsem byla jejich odmítnutím nadačního příspěvku, který se rozhodli věnovat na naší aktuálně probíhající sbírku pro padlé vojáky v Afgánistánu. 

Pan Radovan R. má můj velký respekt a úctu za dlouhodobě vzornou službu u Policie ČR a také za životní sílu a chuť opět chodit. Nesmírně si vážím jejich rozhodnutí věnovat částku sbírce vypsané do 15.září 2018.

Děkuji

Tereza Knihová