Nadační pomoc pro policistu Suchánka

08.08.2018

11.červenec znamenal pro NFOS emotivní setkání s bývalým policistou Vladimírem Suchánkem, jeho manželkou, jenž o něj pečuje 24 hod denně a s nadpor. Bc. Rostislavem Svobodou z PČR Městce Králového.

V září 2016 vyjel pan Suchánek se svým kolegou k vyšetření dopravní nehody. Při cestě došlo k tragickému střetu policejního vozu s autobusem, při kterém byl pan Suchánek těžce tělesně zraněn. Po úspěšných oživovacích pokusech však upadl na 9 dní do kómatu a po probuzení byla rodině potvrzena zprava, že nic už nebude tak, jako dřív.

Pan Suchánek podstoupil rehabilitaci v Kladrubech nad Labem, tříměsíční pobyt v psychiatrické léčebně, po které se jeho rodina rozhodla si ho vzít do plné domácí péče.

NFOS poskytl rodině finanční příspěvek ve výši 4.500,- Kč na srpnový lazeňsko-rehabilitační pobyt v Lázních Bohdaneč. V následujících dnech budeme u Zdravotní pojišťovny Ministerstva vnitra vyjednávat o dalších nadstandardních dlouhodobých rehabilitačních procedůrách a s Nadací policistů a hasičů o ročních jednorázových finančních příspěvcích. Peněžní příspěvek směřuje z prodeje charitativního střeleckého kalendáře Heart Warrior 2018.