II.ročník O pohár št.prap. Tomáše Procházky

10.09.2020

Dne 26.9.2020 pořádá Celní správa České republiky a Centrum vojenské kynologie Chotyně II.ročník obranářské soutěže O pohár št.prap. Tomáše Procházky. Nadační fond Ozbrojených složek České republiky má tu čest dodat účastníkům a realizačnímu týmu věcné ceny, těšit se můžete i na naše fotografie. Všichni jste srdečně zváni do Výcvikového zařízení služební kynologie Celní správy ČR v Heřmanicích. 

Od 9 hod je možné sledovat špičkové kynology a jejich psy při bodovaných kontrolních výkonech jako je zamezení útoku na psovoda, přepad psovoda, likvidaci výtržnosti, zadržení osoby, která se snaží vyhnout střetu se psem, pouštění a ovladatelnost a další. 

Vojenský psovod Tomáš Procházka zemřel v pondělí 22.října 2018 na základně Šindánd v provincii Herát, když afghánský voják zahájil střelbu z M14 ve vzdálenosti cca 100 metrů na projíždějící české vozidlo. Tomáš Procházka je prvním padlým Centra vojenské kynologie Chotyně, jenž položil život během spojenecké operace. USA ho in memoriam ocenily bronzovou hvězdou, která paří mezi nejdůležitější vojenská vyznamenání a uděluje se za bojový kontakt a odvahu....