Shrnutí materiální sbírky v době stavu státní nouze

29.07.2020

Dne 24.3. 2020 jsme vypsali výše uvedenou materiální sbírku, kterou v těchto dnech ukončujeme předáním posledního sortimentu od našich nadačních partnerů směrem k útvaru ROZA. Účelem naší sbírky bylo podpoření všech těch, jenž v době koronavirových opatření posilovali služby v oblastech hraničních přechodů a uzavřených oblastech. Měl to být projev díků toho, že si nesmírně vážíme jejich činnosti v době, kdy byly sami přímo ohroženi nejen nákazou, ale také vzdáleni od svých rodin či následně procházeli karanténním opatřením, chtěli jsme potěšit, udělat radost, povzbudit do následujících náročných dnů. 

Zboží v hodnotě 2.200.000,- Kč, které se podařilo od našich partnerů shromáždit a přerozdělit ukazuje na naši vzájemnou velkou solidaritu a pospolitost. Ukazuje se schopnost malých i velkých společeností, jenž se sami v té době potýkali z nižšími obraty a zisky projevit dík a uznání těm, kteří zajišťují naši bezpečnost. 

Osobně mi téměř každá krabice, karton, balík prošel vlastníma rukama a s čistým svědomím mohu prohlásit, že veškeré zboží se dostalo přesně tam, kam jsem směřovala jejich cestu. Nebudu vás zatěžovat historkami pokusů o birokratické postupy, jenž jsme minimalizovali závozem přímo k rukám těch v první linii a to bez konzultace nejvyšších rozhodovacích orgánů, nadřízených, ředitelů apod.

Dary směřovaly na:

- 22 hraničních přechodů

- 3 uzavřené oblasti (Mladeč, Litovel, Nové Zámky)

- 2 oddělení Městské policie hl.m.Prahy

- PMJ Praha

- oddělení hlídkové služby Praha 1

- Ochrannou službu Policie České republiky

- Vojenskou policii

- Útvar rychlého nasazení 

- Skupinu operativního nasazení Celní správy 

- Zásahové jednotky (Praha, Středočeský Kraj, Ústí nad Labem, Hradec Králové, Ostrava a Brno)

- k příslušníkům útvarů AČR - 74.mechanizovaný prapor Bučovice, 43.výsadkový prapor Chrudim, 4.brigáda rychlého nasazení Žatec a 42.mechanizovaný prapor Tábor.

Nejezdili jsme tisíce kilometrů, přerozdělili litry dezinfekce a na 9.000 bavlněných i jednorázových roušek. Speciální dík patří Zbraně Hradec a Armed Store, partnerům, kteří se mnou jdou vždy do všeho.....V neposlední řadě všem nadačním partnerům, kteří poskytli svůj sortiment a jimi jsou:

Coca-Cola HBC Česko a Slovensko, s.r.o.

Red Bull Czech Republic s.r.o.

PLAYPRESS s.r.o.

ID Sport s.r.o.

Dermacol, a.s.

NUTREND D.S., a.s.

ORIFLAME Czech Republic, spol. s r.o.

NIVEA

Penam, a.s.

Mars Czech, s r.o.

MARK DISTRI, spol. s r.o.

Michal Šimek s.r.o.

Dallmayr Vending & Office, k.s.

Czech News Center a.s.

Levné obaly

Amix Nutrition

Paddock Drink

PHILLIP MORRIS ČR a.s.

Mondelez International

protože bez Vás by to nešlo.....

Děkuji také všem dětem, slečnám, ženám a celým rodinám za šití a zasílání bavlněných roušek. Každá z nich, pro které jste je šili udělali nesmírnou radost..... Tato pro všechny nezvyklá situace pro nadační fond znamenala především upevnění stávajících vztahů s útvary a odděleními, prostor pro vznik nových, otevřeli se nové způsoby spolupráce a ukázali jsme, že můžeme pomáhat i jinými, doposud nevyzkoušenými způsoby, pokud děláte s pokorou něco, čemu věříte. 

Osobně se těším na další (již v přípravě) Vánoční materiální sbírku 2020, která bude směřována příslušníkům v zahraničních operacích a mužům ze Speciálních sil Policie České republiky. 

DĚKUJEME ZA VAŠI SLUŽBU 

Tereza Knihová